Rezerwuj wizytę
Dołącz do nas:

Wkładki ortopedyczne 3D

Dlaczego warto nosić wkładki ortopedyczne? W Lublinie przyjdź do naszego Centrum i zapytaj specjalistę, jak dużą ulgę przynosi wybór odpowiednio dobranych wkładek!

Czy wiesz, że … ból związany z kręgosłupem i kolanami może mieć swoją przyczynę w niewłaściwie dobranym obuwiu? Często pozornie wygodnie buty, mogą szkodzić na ogólne ułożenie stopy, a tym samym powodować nieprawidłową postawę i różnego rodzaju schorzenia. To właśnie dlatego tak ważne jest monitorowanie nie tylko samej postawy ale i właściwego ułożenia stóp. Osobom, u których stwierdzono nieprawidłowości związane ze stopami, często proponowane są specjalistyczne wkładki do butów.

Co zrobić kiedy lekarz zalecił Ci wkładki ortopedyczne? W Lublinie w naszym gabinecie znajdziesz szeroki wybór wysokiej jakości wkładek w różnych kolorach i rozmiarach, w dobraniu których pomoże Ci specjalista ds. podologii.

 

OFERUJEMY  WKŁADKI:

WKŁADKI ORTOPEDYCZNE dla:

 

 • dla dzieci
 • dla diabetyków,
 • dla sportowców,
 • odciążające wrażliwe miejsca,
 • uzupełniające po częściowej amputacji w obrębie stopy,
 • o charakterze profilaktycznym,

WKŁADKI KOREKCYJNE na:

 • płaskostopie,
 • stopy koślawe,
 • stopy płasko-koślawe,
 • stopy wydrążone,
 • ostrogi piętowe,
 • zespół stopy wrażliwej,
 • paluchy koślawe,
 • paluchy sztywne.

 

                            

 

Tak wykonane wkładki znacząco poprawiają komfort chodzenia. Mogą być stosowane nie tylko do butów ortopedycznych ale też zwykłego obuwia i spełniają rolę korekcyjną oraz profilaktyczną. Dzięki starannie dopasowanym wkładkom można skutecznie odciążyć wrażliwe miejsca i zamortyzować uderzenia wynikające z dynamiki chodu.

Czy osoby o zdrowych stopach powinny stosować wkładki? W Lublinie w naszym gabinecie, wykonujemy też wkładki przeznaczone dla osób czynnie uprawiających sport. W tym przypadku wkładki mają na celu zmniejszenie przeciążeń spowodowanych aktywnością fizyczną.

Chcesz dowiedzieć się więcej o wkładkach? Kliknij.

Jak powstają nowoczesne wkładki?

1. Wykonanie badania komputerowego i projekt indywidualnych ortez stóp Badaniu i szczegółowej analizie poddana jest podeszwowa strona stóp. Duża uwagę poświęca się wysklepieniom stóp, rozkładowi sił nacisku na podłoże w momencie chodu i stania. Stwierdza się ewentualną koślawość/szprotawość kolan i pięt. Ocenie podlega też postawa ciała. Wykonujemy skan stopy w 3D.

2. Projekt komputerowy Na podstawie danych zdobytych podczas badania, wykonujemy indywidualny projekt ortezy dla stóp.

3 .Frezowanie wkładek Oprogramowanie EASY CAD zapisuje plik chmury punktów akceptowalnych przez każdą frezarkę na świecie.

4. Frezowanie ortez Przykłady finalnego produktu, który otrzymuje pacjent przedstawiono po prawej stronie. Wkładka jest doszlifowywana i dopasowana do obuwia pacjenta.

Indywidualnie dopasowane wkładki ortopedyczne w Lublinie, ul. Matki Teresy z Kalkuty 18a – zapraszamy!

Produkt otrzymał nagrodę specjalną Polskiego Towarzystwa Ortotyki i Protetyki Narządu Ruchu na Międzynarodowych Targach "Rehabilitacja" w Łodzi.

Komputerowa diagnostyka stóp: 130 zł

Cena wkładek ortopedycznych 3D: 250 zł

Płatność z góry

Czas oczekiwania: od 7 do 10 dni roboczych

Produkt medyczny

 

© Centrum Terapii Stóp - 2016. Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij