Rezerwuj wizytę
Dołącz do nas:

Obuwie ortopedyczne i wkładki ortopedyczne 3D

Dlaczego warto nosić wkładki ortopedyczne? W Lublinie przyjdź do naszego Centrum i zapytaj specjalistę, jak dużą ulgę przynosi wybór odpowiednio dobranych wkładek!

Czy wiesz, że … ból związany z kręgosłupem i kolanami może mieć swoją przyczynę w niewłaściwie dobranym obuwiu? Często pozornie wygodnie buty, mogą szkodzić na ogólne ułożenie stopy, a tym samym powodować nieprawidłową postawę i różnego rodzaju schorzenia. To właśnie dlatego tak ważne jest monitorowanie nie tylko samej postawy ale i właściwego ułożenia stóp. Osobom, u których stwierdzono nieprawidłowości związane ze stopami, często proponowane są specjalistyczne wkładki do butów.

Co zrobić kiedy lekarz zalecił Ci obuwie lub wkładki ortopedyczne? W Lublinie w naszym gabinecie znajdziesz szeroki wybór wysokiej jakości wkładek w różnych kolorach i rozmiarach, w dobraniu których pomoże Ci specjalista ds. podologii.

 

OFERUJEMY  WKŁADKI:

WKŁADKI ORTOPEDYCZNE dla:

 

 • dla dzieci
 • dla diabetyków,
 • dla sportowców,
 • odciążające wrażliwe miejsca,
 • uzupełniające po częściowej amputacji w obrębie stopy,
 • o charakterze profilaktycznym,

WKŁADKI KOREKCYJNE na:

 • płaskostopie,
 • stopy koślawe,
 • stopy płasko-koślawe,
 • stopy wydrążone,
 • ostrogi piętowe,
 • zespół stopy wrażliwej,
 • paluchy koślawe,
 • paluchy sztywne.

 

                            

 

Tak wykonane wkładki znacząco poprawiają komfort chodzenia. Mogą być stosowane nie tylko do butów ortopedycznych ale też zwykłego obuwia i spełniają rolę korekcyjną oraz profilaktyczną. Dzięki starannie dopasowanym wkładkom można skutecznie odciążyć wrażliwe miejsca i zamortyzować uderzenia wynikające z dynamiki chodu.

Czy osoby o zdrowych stopach powinny stosować wkładki? W Lublinie w naszym gabinecie, wykonujemy też wkładki przeznaczone dla osób czynnie uprawiających sport. W tym przypadku wkładki mają na celu zmniejszenie przeciążeń spowodowanych aktywnością fizyczną.

Wkładki ortopedyczne pomagają nie tylko naszym stopom. Mogą rozwiązać problemy zdrowotne i dolegliwości w innych obszarach naszego organizmu. Najważniejsze, by każdy z elementów w parze został wykonany na podstawie dopasowania do kształtu obu podeszew. To największa różnica między spersonalizowanym produktem a gotowymi wkładkami dostępnymi w aptekach i sklepach z artykułami medycznymi.

Indywidualne wkładki ortopedyczne - sposób na wiele dolegliwości i wad postawy

Wszystkie kroki, które stawiamy idąc  przez życie, odciskają swoje piętno na naszych stopach. Rodzaje obciążeń, wady postawy, złe nawyki powodują, że siły oddziałujące na podeszwy rozkładają się nierównomiernie. Po wielu latach i ogromnej liczbie pokonanych kilometrów sytuacja się odwraca. To nierówno zbudowane i wysklepione stopy mogą powodować kolejne dolegliwości układu kostnego i mięśniowego. Możemy je odczuwać w różnych częściach ciała. Pojawiają się jako bóle stawów, ścięgien czy odcinków kręgosłupa.

Badanie stóp zapewni realistyczny obraz anatomii oraz biomechanicznej pracy stopy

Rozwiązaniem wykorzystującym siły natury są indywidualne wkładki ortopedyczne. Projektujemy je dla naszych pacjentów wyłącznie na podstawie specjalnych badań diagnostycznych, obrazujących rzeczywiste obciążenia i deformacje w dolnych partiach kończyn. Najczęściej okazuje się, że prawa i lewa stopa zupełnie inaczej reagują na pozornie jednakowe obciążenie w postawie stojącej lub w ruchu. Diagnostyka stóp z wykorzystaniem specjalnych urządzeń pozwala na uzyskanie trójwymiarowego obrazu, podobnego do przestrzennego rzutu oddającego ukształtowanie terenu.

Miejsce przeciążenia stóp wskażą, jaki profil wprowadzić do oprogramowania frezarki

Dzięki precyzyjnemu obrazowi wykonamy wspierające prawidłową postawę wkładki 3D. Inaczej niż gotowe produkty prozdrowotne, nie będą one musiały dopasowywać się do tzw. „inteleigentnej pianki”. Tak określano innowacyjne niegdyś rozwiązanie, które pozwalało na szybkie utrwalenie kształtu stopy w kawałku płaskiej wkładki. Po wizycie diagnostycznej wymodelujemy komputerowo kształt wysklepienia obu stóp i na tej podstawie wprowadzimy schemat do oprogramowania frezarki.

Zupełnie inny materiał. Wkładki ortopedyczne będą pracować na rzecz Twojej postawy

Wkładki 3D powstają poprzez precyzyjne odwzorowanie kształtu podeszew w specjalnym materiale EVA. Jego różne rodzaje zawsze składają się z kilku elementów o innych właściwościach w podbiciach pięt i śródstopia. Po wybraniu odpowiedniej gęstości twardości frezarka CNC z dokładnością do 0,1 milimetra wytnie w nim pożądany profil. Indywidualne wkładki ortopedyczne zostaną następnie poddane wycięciu i obróbce do stanu użycia przez pacjenta. Stworzymy w ten sposób element dopasowany do Twojej stopy tak, że stanie się on jej integralną częścią.

Co zyskujemy, stosując indywidualne wkładki do butów?

W porównaniu z gotowym produktem zamówione wkładki nie są dobierane intuicyjne. Zastosowane u różnych pacjentów wciąż będą wykazywać identyczne właściwości. Nic w tym dziwnego, jeśli każda z nich ma ten sam kształt i została wykonana z identycznego materiału. Obie nasze stopy, różniące się od siebie patologicznymi zmianami oraz stopniem przeciążenia, otrzymają takie samo podparcie. Co więcej, indywidualne wkładki do butów nie będą posklejane z kilku elementów - nowa technologia posługuje się zupełnie innym typem tworzywa. Najważniejsze zostawiliśmy na koniec - indywidualne wkładki ortopedyczne służą naszym pacjentom nawet do 12 miesięcy, bez dodatkowych korekcji i wizyt w gabinecie co pozwala zaoszczędzić na częstych wizytach kontrolnych.

Dlaczego warto poświęcić uwagę swoim stopom?

W trosce o Wasze stopy jesteśmy w stanie zrobić dużo więcej. To od nich zaczyna się dobre samopoczucie. Diagnostyka stóp oraz wykonanie anatomicznych sprzymierzeńców dla ich codziennego użytkowania to bezinwazyjny, naturalny sposób, by zadbać o niezauważalną ochronę całego organizmu. Pozwoli on na drogę do odzyskania za pośrednictwem stóp kontroli nad własnym ciałem. Z przyjemnością zajmiemy się naprawą i zapobieganiem wad postawy i specyficznych dolegliwości przy pomocy spersonalizowanych wkładek 3D.

Chcesz dowiedzieć się więcej o wkładkach? Kliknij.

Jak powstają nowoczesne wkładki 3D?

1. Wykonanie badania komputerowego i projekt indywidualnych ortez stóp Badaniu i szczegółowej analizie poddana jest podeszwowa strona stóp. Duża uwagę poświęca się wysklepieniom stóp, rozkładowi sił nacisku na podłoże w momencie chodu i stania. Stwierdza się ewentualną koślawość/szprotawość kolan i pięt. Ocenie podlega też postawa ciała. Wykonujemy skan stopy w 3D.

2. Projekt komputerowy Na podstawie danych zdobytych podczas badania, wykonujemy indywidualny projekt ortezy dla stóp.

3 .Frezowanie wkładek Oprogramowanie EASY CAD zapisuje plik chmury punktów akceptowalnych przez każdą frezarkę na świecie.

4. Frezowanie ortez Przykłady finalnego produktu, który otrzymuje pacjent przedstawiono po prawej stronie. Wkładka jest doszlifowywana i dopasowana do obuwia pacjenta.

Indywidualnie dopasowane wkładki ortopedyczne w Lublinie, ul. Matki Teresy z Kalkuty 18a – zapraszamy!

Produkt otrzymał nagrodę specjalną Polskiego Towarzystwa Ortotyki i Protetyki Narządu Ruchu na Międzynarodowych Targach "Rehabilitacja" w Łodzi.

Komputerowa diagnostyka stóp i wizyta: 200 zł

Cena wkładek ortopedycznych 3D: 330 zł

Płatność z góry

Czas oczekiwania: od 10 do 15 dni roboczych

Produkt medyczny

 

© Centrum Terapii Stóp - 2016. Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij