Rezerwuj wizytę
Dołącz do nas:

Dlaczego wkładki 3D?

Temat zdrowia publicznego staje się coraz bardziej popularny. Świadomość ludzi wzrasta dzięki rozwijaniu się nowych technologii, a co za tym idzie pojawianiu nowych możliwości profilaktycznych oraz leczniczych. Pomimo różnych sposobów docierania do pacjentów bardzo dużo osób nadal nie wie wystarczająco na temat wad oraz zniekształceń stóp. Człowiek codziennie pokonuje od kilku do kilkunastu tysięcy kroków. Dopiero w momencie, kiedy zaczynamy odczuwać ból w obrębie stóp, kolan, a nawet kręgosłupa zasięgamy porady specjalisty.

Indywidualne ortopedyczne Wkładki 3D w Lublinie produkowane są w innowacyjnym Ortopodologicznym Centrum Terapii Stóp. Mogą być one korekcyjne jak i profilaktyczne, dla osób z deficytami, dla osób zdrowych a także dla sportowców. Pacjent jest bardzo dokładnie zbadany. Poniżej znajduje się wykaz analiz:

  1. Analiza baropodometryczna – pomiar rozkładu sił nacisku na platformie, badamy jak pacjent obciąża swoje stopy na podłoże podczas stania oraz chodzenia
  2. Badanie Podoscanerem 2D – cyfrowa analiza stóp pozwalająca na obliczenie wielu parametrów stopy według Polskich norm oraz dokonanie pomiarów manualnych
  3. Videografia 2D – szczegółowa analiza postawy ciała dzięki kamerom o wysokiej jakości, badanie wykonywane jest w statyce oraz dynamice
  4. FoamScan 3D – badanie odcisku stopy w pozycji skorygowanej w piance poliuretanowej, dzięki skanowaniu uzyskujemy efekt trójwymiarowej chmury punktów
  5. Bieżnia sportowa – dla sportowców lub osób o wysokiej aktywności fizycznej możemy przeprowadzić specjalną analizę dynamiczną na bieżni

Pani podolog Joanna Jarmuł wykorzystując doświadczenie zdobyte na przestrzeni lat zajmuje się profesjonalnym badaniem pacjenta oraz zaprojektowaniem i stworzeniem wkładek. Poprzez wykorzystanie zrobionych pomiarów oraz konsultacje z pacjentem powstaje indywidualny projekt. Dzięki nowoczesnemu oprogramowaniu 3D możemy dowolnie ukształtować powierzchnię wkładki, zachowując przy tym najwyższą precyzję.

                                                 

Kolejną fazą powstawania indywidualnych wkładek jest dobór materiału. Tworzone są one w specjalnym materiale, rodzaju się EVA. Dzięki jego specjalnym właściwościom stopa nie wchodzi w żadną reakcję z materiałem, który dodatkowo nie pochłania wilgoci.

   Materiały możemy podzielić na kilka kategorii:

   1. Wielowarstwowe

   2. Dwuwarstwowe

   3. Jednowarstwowe

   4. Kolorowe – kolor mixy

 Każdy z materiałów dobierany jest indywidualnie. Dla przykładu pacjentowi, który przeciąża      przodostopie zastosujemy materiał dwuwarstwowy z odciążeniem przodu. Dla sportowców zastosujemy  materiał kolorowy o specjalnej twardości dobranej na podstawie pomiarów.

 Kolejnym etapem jest frezowanie. Materiał aplikujemy do specjalnej maszyny produkcyjnej. Chmura  punktów zostaje wyfrezowana i w ten sposób otrzymujemy półprodukt. 

 Ostatnim elementem jest odpowiednie dopasowanie do butów. Parę wkładek możemy zintegrować z  jedną parą butów lub rodzajem butów np. sportowymi. Głównym atutem naszych wkładek jest fakt, że nie stanowią one jedynie biernego podparcia stopy, ale wymuszają prawidłowe jej ustawienie podczas obciążania i właściwą pracę mięśni.

Komputerowa diagnostyka stóp i wizyta: 200 zł

Cena wkładek ortopedycznych 3D: 330 zł

Płatność z góry

Czas oczekiwania: 7-10 dni roboczych

Dopłata za ekspresowe wykonanie wkładki w 2-3 dni: 30 zł

Wyrównanie kończyny powyżej 2cm: dopłata 80 zł

© Centrum Terapii Stóp - 2016. Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij