Rezerwuj wizytę
Dołącz do nas:

Buty ortopedyczne

Każdy krok ma znaczenie - od naszych stóp zależy kondycja i zdrowie innych obszarów układu kostnego, mięśniowego czy nerwowego. Od dysfunkcji w okolicach stawu skokowego zaczyna się wiele zwyrodnień i wad postawy. Nieprawidłowe stawianie stóp, płaskostopie, zmiany w rejonie podeszew mają wielki wpływ na rozwój i funkcjonowanie stawów, ścięgien czy skrzywienia kręgosłupa. Co więcej, prawie nigdy obie stopy człowieka nie są identycznie obciążone. Badania na specjalnej platformie jasno pokazują, że nie może być mowy o symetrycznej sylwetce i równomiernym rozłożeniu sił.

Wkładki 3D – rewolucja w korekcji wad postawy

Odpowiedzią na problemy z wadą postawy są indywidualnie dopasowane wkładki 3d. Uwzględniają one wszystkie różnice obciążeń, wymuszając korektę postawy, zbliżając ją do optymalnego stanu. Ich wytworzenie rozpoczyna się od stworzenia trójwymiarowego modelu podeszwy w specjalnym programie. Jednocześnie określa się nacisk, jaki wywierają na podłoże pięta czy śródstopie. Jeszcze do niedawna standard polegał na stworzeniu podobnego modelu pod wkładki 3d z odcisku stopy w elastycznym tworzywie. Na jego podstawie tworzono wkładki, sklejając je z warstw wycinanych z różnych tworzyw.

Frezujemy w inteligentnym tworzywie

Dziś trójwymiarowy obraz trafia do programu obsługującego frezarkę, która wycina pożądany kształt w jednym kawałku specjalnego tworzywa EVA. Dostępne w kilku różnych opcjach sprężystości, zagwarantuje pacjentowi także całkowitą odporność na wchłanianie wilgoci. Po przeprowadzeniu diagnostyki do pacjenta trafią gotowe do użytku, spersonalizowane wkładki ortopedyczne. Lublin dzięki naszej usłudze może korzystać z najskuteczniejszych rozwiązań korygowania wad postawy.

Buty ortopedyczne? Z naszymi wkładkami każda para obuwia pracuje jak one

Jeśli chodzi o wkładki korekcyjne, Lublin i nasza pracownia podologiczna to znakomita alternatywa dla tradycyjnego rozwiązania, jakim są klasyczne buty ortopedyczne. Różnica polega na dokładności pomiarów. Wkładki korekcyjne stanowią idealne odwzorowanie kształtu stóp i nieprawidłowości postawy. Wykonywane tradycyjnymi metodami buty oferują jedynie przybliżone wartości. Druga różnica dotyczy wygody użytkowania pomiędzy możliwościami, które dają indywidualne wkładki i buty ortopedyczne. Lublin jest idealnym miejscem, by wypróbować ułatwiające życie ortopedyczne elementy. Przede wszystkim można zmieniać buty, do których wystarczy przełożyć wkładki. Jedna para profilowanych butów leczniczych skazuje pacjenta na stałe używanie. Dzięki wkładkom staje się nimi każda para obuwia, do której aktualnie je przełożymy. Jeśli zdecydujemy się na stałe zespolenie z butami, otrzymujemy w rezultacie buty ortopedyczne z wkładkami 3D. Będą one nieporównanie bardziej precyzyjne od wytworzonych na podstawie ręcznych pomiarów.

Ważne, by dzieci jak najdłużej używały korekcyjnych narzędzi. Wkładki 3D będą z nimi zawsze, gdy noszą obuwie

Konieczne korekty postawy powinno się wykonywać we wczesnym okresie. Wymienne wkładki są nie tylko wygodą dla dzieci, które mogą je przekładać do innego obuwia np. przed lekcją w-f. Ta możliwość oznacza, że za każdym razem noszą buty ortopedyczne z wkładkami 3d. Oznacza to również, że prawie każdy krok dziecka będzie przybliżał je do poprawy stanu kręgosłupa czy skorygowania kształtu nóg. Dzięki wkładkom możecie mieć Państwo pewność, że w rehabilitacji i korygowaniu wad postawy nie będzie przerw. Obuwie ortopedyczne dla dzieci, dzięki naszej pracowni może uzyskać na miejscu, bez konieczności częstych wyjazdów po tradycyjne buty ortopedyczne.

Nawet nie zauważysz, kiedy nastąpi poprawa

W przypadku dzieci istnieje naturalna potrzeba wymiany materiału wraz z rozwojem młodego organizmu. Osoby dorosłe swoje obuwie ortopedyczne (Lublin może skorzystać z tej wygody za sprawą naszego gabinetu) użytkują co najmniej 5 lat, dzięki możliwości przełożenia wkładek. Bóle odczuwane w układzie kostno-mięśniowym, złe samopoczucie, dyskomfort podczas chodzenia, zaobserwowane i stwierdzone wady postawy są wskazaniem do wykonania korekcji. Dzięki precyzyjnemu sprzętowi diagnostycznemu wkładki 3d mogą z powodzeniem zastąpić większość rodzajów obuwia korekcyjnego. Są dużo mniej kłopotliwe, wygodniejsze w użyciu i przede wszystkim można je stosować w prawie każdym obuwiu noszonym na co dzień.

Nie czekaj na kłopoty z kręgosłupem. Wkładki 3D zadbają o Twoją prawidłową postawę

Można ich także używać profilaktycznie. Chętnie korzystają z nich osoby uprawiające sport, także miłośnicy biegania, którzy stale mobilizują swój aparat ruchu do wzmożonego wysiłku. Dopasowane do kształtu podeszwy wkładki korekcyjne z Lublina staną się kimś w rodzaju strażnika prawidłowej postawy. Odciążą partie mięśni, które już naraziły się na zwiększony nacisk podczas zwykłego stania. Wymuszą prawidłową postawę, która wpłynie na równomierne obciążenie stawów kolanowych. Wkładka 3d jest absolutnie niezbędnym czynnikiem korygującym w pronacji i supinacji. To wynikające z wielu czynników skłonności ustawiania stóp odpowiednio do wewnątrz i na zewnątrz. Można je w stu procentach zniwelować dzięki codziennemu używaniu ortopedycznych wkładek z naszego gabinetu w Lublinie.

Dokładny portret Twoich stóp w pięciu specjalistycznych badaniach

Aby wykluczyć jakąkolwiek niedokładność przy stworzeniu spersonalizowanych wkładek ortopedycznych, w Ortopodologicznym Centrum Terapii Stóp w Lublinie pacjent zostaje poddany szczegółowym badaniom. Pięć różnych pomiarów pozwoli na powstanie produktu całkowicie uzupełniającego wszystkie odkształcenia i niedobory w aparacie ruchu. Korekta kształtu stóp powstanie w oparciu o analizę postawy w trakcie bezczynności i ruchu.

Najpierw badamy rozkład sił nacisku na specjalnej platformie podczas analizy baropodometrycznej. Aparatura pomiarowa bada te czynniki na stojąco i podczas chodzenia. Następnie Podoscaner 2D dokona fizycznych pomiarów stopy, tworząc dokładną mapę parametrów w trzech kierunkach: długości, szerokości i wysokości. Videografia 2D to z kolei szczegółowa analiza postawy ciała dzięki specjalistycznym kamerom. Potrafią one uchwycić detale odstępstw od normy w sylwetce, zarówno statycznej, jak i dynamicznej. Odcisk stopy w piance poliuretanowej w badaniu FoamScan 3D pozwoli na stworzenie modelu prawidłowej postawy po korekcji. Dzięki temu podolog będzie wiedział, jaki efekt ostateczny można uzyskać. Odcisk zostaje zeskanowany i dołącza do dotychczasowych pomiarów. Dla profesjonalnych sportowców lub aktywnych amatorów ruchu przeprowadza się na także analizę dynamiczną na specjalnej bieżni.

Zdecyduj się na naszą korekcję. Twoje stopy, stawy i kręgosłup będą ci wdzięczne…

Możliwości, jakie daje współczesna technika, medycyna i praktyka podologiczna, pozwalają znacznie ograniczyć lub wyeliminować postępujące spustoszenia organizmu wynikające z wad postawy. Indywidualne wkładki do butów, wykonane na podstawie szczegółowych badań z indywidualnie dobranego materiału, to nowoczesna i skuteczna metoda korekcyjna. Używanie tego spersonalizowanego sprzętu w różnych butach zwiększa mobilność i skuteczność działania korekcji, choć oczywiście pacjent może zażyczyć sobie zespolenia wkładki z jedną parą obuwia. Decydując się na wykonanie korekcji tą metodą zwiększycie Państwo szanse na poprawę prawidłowej postawy dzieci i dorosłych, wykorzystując naturalną pracę organizmu podczas codziennych czynności.

Nie narażaj swoich stóp na dyskomfort i wybierz wysokiej jakości oferowane przez nas buty zdrowotne. W Lublinie zamówisz je w naszym gabinecie!

© Centrum Terapii Stóp - 2016. Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij