Rezerwuj wizytę
Dołącz do nas:
Top

Zabiegi

Klamra korygująca tytanowa na wrastający paznokieć

Innowacyjny zabieg polega na usunięciu wrastającej części paznokcia oraz założeniu klamry ortonyksyjnej, która z odpowiednim naciągiem ukierunkowuje płytkę paznokciową, tak aby paznokieć mógł rosnąć w odpowiednim kierunku, nie dając przy tym dolegliwości. Klamrę na paznokciu nosi się przez okres około 5-6 miesięcy i co kilka - kilkanaście tygodni przychodzi się na przełożenie klamry. Dolegliwości bólowe ustępują zazwyczaj przy pierwszej wizycie.

Nowość!  Klamra tytanowa na korekcję wrastających paznokci, zakładana bezboleśnie. Jesteśmy jako jedyni na Lubelszczyźnie!

Czas trwania zabiegu: około 40 min
Cena: 190 zł

Miejsce: Lublin 20-538, ul. Matki Teresy z Kalkuty 18a

Bardzo skutecznym, aczkolwiek wymagającym konsekwencji i cierpliwości środkiem na bolesną dolegliwość stóp są klamry na wrastające paznokcie. W naszym gabinecie zakładamy je po usunięciu niepożądanego fragmentu płytki z wnętrza wału okołopaznokciowego. Jeśli zgłosicie się Państwo do nas z pierwszymi sygnałami nieprawidłowego stanu, najprawdopodobniej obędzie się bez głębokiej interwencji. Samo założenie sztywnej obejmy, która ma za zadanie wymusić właściwy kierunek wzrostu paznokcia, nie wiąże się z odczuwaniem większego bólu. Ten nieskomplikowany zabieg wykonujemy szybko i sprawnie, minimalizując ewentualny dyskomfort.

Jak odpowiednio pielęgnować paznokcie? Klamra korygująca może stać się początkiem twoich nowych, piękniejszych nóg

O paznokciach u stóp wiele osób przypomina sobie dopiero wtedy, gdy pojawią się poważne dolegliwości, ból i dyskomfort podczas chodzenia. Zdarza się, że trafiają do nas pacjenci w bardzo zaawansowanym stadium wrastającego paznokcia. Żeby do tego nie dopuścić, warto pamiętać o prawidłowej pielęgnacji na co dzień. Poważnym błędem, popełnianym przez wiele osób, jest półokrągły kształt obcinanych paznokci. Sprawia to, że płytka rozrasta się także na boki. Łatwo przeoczyć moment, w którym rozpoczyna się wrastanie rogowej masy w skórę. Jeśli do naszego gabinetu przyjdziecie Państwo z powodu odczuwanego bólu, zaproponujemy najskuteczniejszy sposób, którym będzie klamra korygująca wrastający paznokieć. To naturalna i nieinwazyjna metoda, która zawsze przynosi pożądany skutek.

Jak to działa? Klamra korygująca stanie się integralną częścią twoich stóp na czas leczenia

Działanie tytanowej klamry na paznokcie można porównać do aparatu ortodontycznego na zęby. Odpowiedni naciąg ustala kierunek, w którym będzie się wysuwać płaszczyzna rogowej masy. Zakładane przez nas aparaty wykonane są z odpowiednio cienkiego i wytrzymałego drutu tytanowego.

Klamra korygująca wrastający paznokieć wymaga minimalnej kontroli ze strony pacjenta

Do obowiązków pacjenta będzie należeć codzienna tamponada wałów okołopaznokciowych. Pierwszą wykonujemy na koniec zabiegu. Polega ona na delikatnym umieszczeniu sterylnego materiału między brzegiem płytki a skórą, by klamra korygująca paznokieć umożliwiła naturalny ruch płytki. W warunkach domowych wystarczy zrobić to przy pomocy waty i wykałaczki. Po upływie trzech – czterech tygodni umawiamy się na pierwszą kontrolę i zmianę naciągu. Jeśli płytka paznokciowa zareaguje prawidłowo, potem będzie to potrzebne jeszcze dwa – trzy razy, w zależności od tempa i przebiegu całego procesu. Dodatkowo poprosimy Państwa o sygnalizowanie jakichkolwiek nieprawidłowości związanych z korekcją, choć mechaniczne uszkodzenia czy zsunięcie się obejmy należą do rzadkości.

Z tytanową klamrą na wrastający paznokieć nie będziesz miał problemów z noszeniem ulubionego obuwia.

Zapraszamy Państwa do skorzystania z fachowych usług w najczęściej odwiedzanej placówce podologicznej w regionie. W naszym gabinecie wykorzystaliśmy już kilkadziesiąt metrów tytanowego drutu i wyprowadziliśmy na prostą dziesiątki paznokci. Gwarantujemy, że założona przez nasz gabinet podologiczny w Lublinie klamra korygująca nie będzie przeszkadzać w żadnych czynnościach czy w swobodnym chodzeniu. Wbrew obawom wielu osób, odpowiednio założona konstrukcja nie powoduje dyskomfortu i mieści się w każdym dotychczas używanym obuwiu. Wystarczy pozwolić działać tytanowemu szkieletowi, by po upływie około pół roku cieszyć się pięknymi i zdrowymi paznokciami.

klamra tytanowa
klamra tytanowa
klamra tytanowa
klamra Rosa Frasera

© Centrum Terapii Stóp - 2016. Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij