Rezerwuj wizytę
Dołącz do nas:
Top

Zabiegi

Badania stóp

Nie bój się badania stóp. W Lublinie w Ortopodologicznym Centrum Terapii Stóp wykonujemy je w sposób profesjonalny i nieinwazyjny. Na podstawie wyników, które uzyskaliśmy projektujemy modele wkładek. Następnym etapem jest wybór materiału. Po odpowiedniej analizie frezujemy wkładki w materiale EVA o odpowiedniej gęstości oraz twardości. Wkładki 3D to produkt indywidualny. 

Produkt otrzymał nagrodę specjalną Polskiego Towarzystwa Ortotyki i Protetyki Narządu Ruchu na Międzynarodowych Targach "Rehabilitacja" w Łodzi.

Komputerowa diagnostyka stóp + konsultacja z fizjoterapeutą: 200 zł

Cena wkładek ortopedycznych 3D: 330 zł

Płatność z góry

Czas oczekiwania: 15 dni roboczych

Produkt medyczny

Wkładki ortopedyczne pomagają nie tylko naszym stopom. Mogą rozwiązać problemy zdrowotne i dolegliwości w innych obszarach naszego organizmu. Najważniejsze, by każdy z elementów w parze został wykonany na podstawie dopasowania do kształtu obu podeszew. To największa różnica między spersonalizowanym produktem a gotowymi wkładkami dostępnymi w aptekach i sklepach z artykułami medycznymi.

Indywidualnie dobrane wkładki - sposób na wiele dolegliwości i wad postawy

Wszystkie kroki, które stawiamy idąc  przez życie, odciskają swoje piętno na naszych stopach. Rodzaje obciążeń, wady postawy, złe nawyki powodują, że siły oddziałujące na podeszwy rozkładają się nierównomiernie. Po wielu latach i ogromnej liczbie pokonanych kilometrów sytuacja się odwraca. To nierówno zbudowane i wysklepione stopy mogą powodować kolejne dolegliwości układu kostnego i mięśniowego. Możemy je odczuwać w różnych częściach ciała. Pojawiają się jako bóle stawów, ścięgien czy odcinków kręgosłupa.

Badanie stóp zapewni realistyczny obraz anatomii oraz biomechanicznej pracy stopy

Rozwiązaniem wykorzystującym siły natury są indywidualne wkładki do butów. Projektujemy je dla naszych pacjentów wyłącznie na podstawie specjalnych badań diagnostycznych, obrazujących rzeczywiste obciążenia i deformacje w dolnych partiach kończyn. Najczęściej okazuje się, że prawa i lewa stopa zupełnie inaczej reagują na pozornie jednakowe obciążenie w postawie stojącej lub w ruchu. Diagnostyka stóp z wykorzystaniem specjalnych urządzeń pozwala na uzyskanie trójwymiarowego obrazu, podobnego do przestrzennego rzutu oddającego ukształtowanie terenu.

Miejsce przeciążenia stóp wskażą, jaki profil wprowadzić do oprogramowania frezarki

Dzięki precyzyjnemu obrazowi wykonamy wspierające prawidłową postawę wkładki 3D. Inaczej niż gotowe produkty prozdrowotne, nie będą one musiały dopasowywać się do tzw. „inteleigentnej pianki”. Tak określano innowacyjne niegdyś rozwiązanie, które pozwalało na szybkie utrwalenie kształtu stopy w kawałku płaskiej wkładki. Po wizycie diagnostycznej wymodelujemy komputerowo kształt wysklepienia obu stóp i na tej podstawie wprowadzimy schemat do oprogramowania frezarki.

Zupełnie inny materiał. Wkładki ortopedyczne będą pracować na rzecz Twojej postawy

Wkładki 3D powstają poprzez precyzyjne odwzorowanie kształtu podeszew w specjalnym materiale EVA. Jego różne rodzaje zawsze składają się z kilku elementów o innych właściwościach w podbiciach pięt i śródstopia. Po wybraniu odpowiedniej gęstości twardości frezarka CNC z dokładnością do 0,1 milimetra wytnie w nim pożądany profil. Indywidualne wkładki do butów zostaną następnie poddane wycięciu i obróbce do stanu użycia przez pacjenta. Stworzymy w ten sposób element dopasowany do Twojej stopy tak, że stanie się on jej integralną częścią.

Co zyskujemy, stosując indywidualne wkładki ortopedyczne?

W porównaniu z gotowym produktem zamówione wkładki nie są dobierane intuicyjne. Zastosowane u różnych pacjentów wciąż będą wykazywać identyczne właściwości. Nic w tym dziwnego, jeśli każda z nich ma ten sam kształt i została wykonana z identycznego materiału. Obie nasze stopy, różniące się od siebie patologicznymi zmianami oraz stopniem przeciążenia, otrzymają takie samo podparcie. Co więcej, indywidualne wkładki nie będą posklejane z kilku elementów - nowa technologia posługuje się zupełnie innym typem tworzywa.

Dlaczego warto poświęcić uwagę swoim stopom?

W trosce o Wasze stopy jesteśmy w stanie zrobić dużo więcej. To od nich zaczyna się dobre samopoczucie. Diagnostyka stóp oraz wykonanie anatomicznych sprzymierzeńców dla ich codziennego użytkowania to bezinwazyjny, naturalny sposób, by zadbać o niezauważalną ochronę całego organizmu. Pozwoli on na drogę do odzyskania za pośrednictwem stóp kontroli nad własnym ciałem. Z przyjemnością zajmiemy się naprawą i zapobieganiem wad postawy i specyficznych dolegliwości przy pomocy spersonalizowanych wkładek 3D.

Jeśli nie wiesz czy warto dbać o zdrowe stopy, w Lublinie przyjdź do mojego gabinetu a wyjaśnię Ci dlaczego odpowiednia profilaktyka stóp jest tak ważnym elementem w życiu każdego z nas. To właśnie stopy każdego dnia dźwigają ciężar naszego ciała i pozwalają nam przemierzać dziesiątki kilometrów. Kiedy nic nam nie dolega nie zdajemy sobie nawet sprawy z tego faktu. Dopiero wtedy gdy stopy dotknięte są chorobą, urazem lub innego rodzaju dolegliwością, normalne dotąd funkcjonowanie staje się uciążliwe i problematyczne. Nawet kiedy dolegliwość nie jest widoczna ,,gołym okiem” warto udać się na badania stóp. W Lublinie w moim Centrum, chętnie pomogę Ci określić problem i opowiem o właściwym leczeniu schorzenia. Z doświadczenia wiem, że tylko profesjonalnie przeprowadzone leczenie ma szanse by przywrócić uczucie zdrowej stopy. W Lublinie w moim gabinecie skutecznie leczę problemy związane ze stopami, wykorzystując przy tym sprawdzone i bezpieczne metody.


© Centrum Terapii Stóp - 2016. Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij